Το ασημένιο μετάλλιο στους  Πανευρωπαϊκούς αγώνες kick boxing κατέκτησε το Σάββατο, η 15χρονη ελληνίδα πρωταθλήτρια κόσμου Σεμέλη Ζαρμακούπη.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η Σεμέλη Ζαρμακούπη  που μετέχει στην κατηγορία kick light – 46 κιλά συνέχισε τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της και στα Σκόπια όπου διεξήχθη το Πανευρωπαϊκο.

Το Σάββατο η 18χρονη πρωταθλήτρια έχασε στον τελικό αγώνα από την πρωταθλήτρια της  Αυστρίας και κατέκτησε την 2η θέση.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η Σεμέλη Ζαρμακούπη αγωνίστηκε στον τελικό μετά από έναν τραυματισμό όπως είχε γράψει o προπονητής της και πατέρας της Νίκος Ζαρμακούπης στο facebook.

Το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο ένα χρόνο πριν

To Σεπτέμβριο του 2016 η 14χρονη τότε Σεμέλη είχε κερδίσει στην κατηγορία της το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων που διεξήχθη στο Δουβλίνο.

Αυτή ήταν η πρώτη της παρουσία σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα και κέρδισε το χρυσό στο kick boxing μετέχοντας σε δυο τελικούς και με εκπληκτική παρουσία ( πέντε νίκες σε πέντε αγώνες).